Kasko Sigortası

Ürün Hakkında Başvuru

Yarı yolda kalmamak için Kasko Sigortası yaptırın; aracınızın uğrayabileceği hasarları güvence altına alın! Kasko Sigortası, karayollarında hareket edebilen her türlü nakil aracınızın gerek hareket gerekse durma halindeyken uğrayabileceği zararları güvence altına alır. Kasko Sigortası; hasar, araç sahibinin kendi hatası sonucu meydana gelmiş olsa bile temin etmektedir. Ayrıca istenirse araç yardım hizmetleri de (asistans) teminata dahil edilebilmektedir.

- Çarpma, çarpılma, çarpışma
- Yanma
- Çalınma, çalınmaya teşebbüs
- Sel ve su baskını
- Deprem ve yanardağ püskürmesi
- Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör
- Enflasyon (Üretici Fiyat Endeksi'ne göre)
- Otomatik değer artışı (ödenen hasar sonrası araç değerinin primsiz olarak hasar öncesi meblağa yükseltilmesi)
- İhtiyari mali sorumluluk (aracın işletenine yöneltilebilecek sorumluluğun Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası limitleri üzerinde olan kısmının - bedeni ve maddi olmak üzere - temin edilmesi)
- Ferdi Kaza Sigortası (Bir kaza neticesinde araçta seyahat eden yolcu, sürücü ve sürücü yardımcılarının isim belirtilmeden yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve tedavi masraflarının karşılanması)
- Oto Kasko Sigortası'nın teminat kapsamı, istenildiği taktirde aşağıdaki ek teminatlarla genişletilebilmektedir.
- Sigara yanığı
- Yetkili olmayan kişilerce çekilme
- Asistans hizmetleri (Ağır Ticari Araçlar, Hafif Ticari Araçlar, Motorsiklet ve Hususi Araçlar)
- Kıymet kazanma (poliçe teminatına giren herhangi bir hasar sonucunda ödenecek tazminat tutarından eskime düşülmemesi)
- Sıfır kilometre hususi araçlara, araç alındığında sigortalanması şartıyla, aracın çalınması ya da tam ziya olması halinde anahtar teslim değerinin ödenmesi
- Aracın anahtarının kaybolması, çalınması nedeniyle aracın güvenliğini sağlamak için yapılan anahtarın kopyalanması, alarm veya immobilizerin yeniden kodlanması, komple kilit kontak setinin değiştirilme masraflarının karşılanması
- Araçta bulunan çanta, gözlük vb kişisel eşyanın poliçe üzerinde belirtilen rakam dahilinde temin edilmesi
- Hukuksal Koruma Teminatı: Araç sahibi veya sürücü sıfatı ile size veya aracınıza yüklenebilecek sorumluluklarda hukuksal çıkarınızı koruyabilir, uyuşmazlıkları önleyebilmek için açacağınız davanın masraflarını karşılayabiliriniz.
- Hasarsızlık koruma teminatına sahip poliçelerde, poliçe süresi içinde oluşabilecek tek bir hasarda, hasarın tazmininden sonra yenileme döneminde hasarsızlık indirimi, geçmiş dönem ile aynı oranda devam edecektir.
- Hasarsızlık indirimi uygulamamız, ses-görüntü ve iletişim cihazları ile deprem primleri hariç olmak kaydıyla, kasko net primi üzerinden ve birinci yenileme döneminden başlamak üzere, dört ardışık kademede yapılmaktadır. Tek cam ve tek radyo-teyp hasarlarında, hasarsızlık indirimi anlaşmalı cam ve radyo-teyp servislerimizin kullanılması halinde, hasarsızlık indirimi devam etmektedir. Anlaşmalı servis kullanılmaz, ancak başka hasar da olmaz ise; poliçe, üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenmektedir.
- Kasko poliçelerimizin fiyatlandırılmasında, hususi kullanımlı araçlar için bayan-erkek sürücü ayrımı yapılmakta, ayrıca erkek sürücüler için yaş aralıklarına göre indirimler uygulanmaktadır.

Başvuru Detayları